Bitcoin Cash (BCH)

Ülevaade

Bitcoin Cash on tekkinud Bitcoinist peale hard fork’i eesmärgiga suurendada plokisuurust 1 MB-lt 8 MB-ni, millele Bitcoini arendajad olid vastu, kuid mis lahendab Bitcoin Cashi pooldajate järgi Bitcoini skaleerimisprobleemid.

Hetkehind:
Turuväärtus:
Ringluses olev hulk:
Maksimaalne hulk:
Konsensusmeetod: Proof of Work (PoW)
Algoritm: SHA256
Väljatulek: 1. august 2017
Ametlik koduleht: www.bitcoincash.org
Ametlikud kontod:

Ajalugu

Bitcoin Cash tekkis Bitcoini plokiahelast hard fork tõttu 1. augustil 2017, mille põhjuseks oli tuline debatt Bitcoini skaleerumisprobleemide üle ning ühe osapoole otsus Bitcoinist lahku lüüa selleks, et tõsta plokisuurust 8 MB-ni (erinevalt Bitcoinist, millel oli 1 MB). Kuigi eelnevalt aktiveeriti SegWit, siis Bitcoin Cashi toetajad leidsid, et SegWit ilma plokisuurust tõstmata lihtsalt lükkab probleemi edasi tulevikku, mitte ei lahenda seda.


Omadused

Bitcoin Cash hõlmab endast suuremaid (8 MB) plokke võrreldes Bitcoini 1 MB vastu, mis võimaldab ühte plokki panna rohkem tehinguid ning seetõttu muuta ülekandeid kiiremaks ja odavamaks.


Rahakotid

Soovitame enne rahakoti allalaadimist ja kasutamist selle kohta lugeda ning viimaseid uudiseid uurida, et olla kindel tarkvara usaldusväärsuses. Alljärgnevas tabelis ei pruugi ära toodud olla kõik rahakotid, vaid valik neist. Kindlasti soovitame suuremaid summasid hoida kas riistvaralises või paberrahakotil, et vältida võimalikke vargusi, mis võivad juhtuda tänu arvutis olevale pahavarale ja viirustele. Lisaks soovitame kasutada rahakotte, kus privaatvõtmed on vaid teie omanduses.

NB! Kuigi Bitcoini ja Bitcoin Cashi kontoaadressid on sama kujuga, siis tuleb olla tähelepanelik, et mitte saata Bitcoine kogemata Bitcoin Cash kontole ja vastupidi.

Platvorm Rahakott
Riistvaraline Ledger Nano S, Trezor, KeepKey
Windows / macOS / Linux Electron Cash, Exodus, Jaxx
Android Electron Cash, Coinomi, Jaxx
iOS Jaxx
Paberrahakott cashaddress.org

Kokkuvõtteks

Eelised

  • Kiiremad ja odavamad tehingud võrreldes Bitcoiniga

Puudused

  • Väiksem kasutamine ja toetus võrreldes Bitcoiniga
  • Bitcoiniga võrreldes ei pakuta peale suuremate plokkide muud funktsionaalsust ning puuduvad plaanid ka seda muuta
  • Süsteemi on võimalik ärakasutada tänu ploki raskusastme erakorralise muutuse funktsiooni tõttu

Väärtus perioodis