Muud variandid

Krüptoraha omandamiseks on veel teisigi variante peale ostmise ja läbi kaevandamise teenimise.

Airdrop

Airdrop tähendab krüptoraha/tokeni tasuta jagamist kommuuni liikmetele, mis on üldiselt tasuks mingi ülesande sooritamise eest, eesmärgiga teavitada ja kasvatada kasutajaskonda. Näiteks uue krüptoraha tuleku puhul võib arendaja jagada välja esimesele tuhandele isikule iga ühele 100 tokenit selle eest, kui nad jagavad mõnda nende (reklaam)postitust oma Twitteri kontol.

Seega Airdrop’i kaudu on võimalik täiesti tasuta omale saada uut krüptoraha, mis võib olla ka üsna tulus kui seda krüptoraha peaks saatma edu. Hea koht Airdroppide leidmiseks on läbi bitcointalk foorumi.


Plokiahela jagunemisel uue krüptoraha teke

Erinevatel põhjustel võidakse juba olemasoleva krüptoraha plokiahelale teha hard fork, mille tulemusena tekib uus ahel, ent mis sisaldab vanas ahelas olevaid tehinguid ja “kontoseisusid”. Selle tulemusena võidakse uue ahelaga krüptoraha kasutajaid premeerida vastavalt sellele, kui palju neil vanas ahelas kontol vahendeid oli. Näiteks Bitcoini jagunemisel tekkis uue ahelaga Bitcoin Cash, mille kasutajatel oli õigus omale nõuda samas vääringus Bitcoin Cashi kui palju neil oli ahela jagunemise hetkel kontol Bitcoine.