Vahetuspunktid

Peamised krüptoraha vahetuskohad

Siin on ära toodud populaarsemad krüptoraha vahetuskohad ja lühikirjeldus nende kohta. Lisaks on ära märgitud nende lehe korrektne aadress, seega üks võimalus nendele lehtedele siseneda on läbi siin toodud linkide kaudu ja edaspidi see lehekülg lisada järjehoidjasse mugavamaks kasutamiseks. See tähendab, et me ei soovita neid lehekülgi tihedalt külastada läbi Google otsingumootori tänu võimalikele pettustele (loe enne krüptorahaga alustamist soovitusi siit). Lisaks, igal vahetuspunktil on omad positiivsed ja negatiivsed küljed ja ühel hetkel võivad need negatiivsed küljed kerkida esile väga kiiresti, mistõttu on hea hoida pilk peal uudistel ja probleemide tekkel eelistama teisi vahetuspunkte (püüame siin lehel sellist infot ka kajastada).


GDAX
GDAX on USAs asuv ja üks suurimatest Bitcoiniga tegelevatest vahendajatest, kus kliendid saavad osta bitcoine süsteemiga ühendatud pangakonto kaudu, deebet/krediitkaardiga, SEPA ülekandega, jm olenevalt nende asukohast ja võimalik osta bitcoine otse eurode eest. Kontol on võimalik hoida FIAT’i ja Bitcoine. Teenustasud on neil madalad.
Aadress: https://www.gdax.com
Kraken
Kraken on samuti väga tuntud krüptorahade vahetamisepunkt, mis asub USA-s. Bitcoine on võimalik osta eurode eest SEPA ülekandega ja kontol hoida nii FIAT’i kui ka krüptorahasid. Neil on kõrge usaldusväärsus ja turvaline keskkond, kuid viimasel ajal esineb palju probleeme lehe töökindlusega. Samuti võib lehekülje kasutamine algajatele olla veidi keeruline. Teenustasud on madalad. Kasutamiseks on vaja teha eelnevalt isikutuvastus.
Aadress: https://www.kraken.com
Bitstamp
Bitstamp on üks kõige pikema ajalooga vahetuspunktidest, mis tegutseb juba aastast 2011 Luksemburgis. Lihtne kasutajakeskkond on abiks algajale huvilisele. Võimalik teha SEPA ülekandeid ja osta eurode eest peale bitcoini ka mitmeid teisi populaarseid krüptorahasid.
Aadress: https://www.bitstamp.net
Bitcoin.de
Bitcoin.de on Saksamaal asuv ettevõte, mis vahendab eraisikute poolt ostu ja müügipakkumisi SEPA ülekannete näol. Lehekülje kaudu on võimalik hetkel osta/müüa Bitcoine, Bitcoin Cashi ja Ethereumi. Teenustasud on pigem kõrgemapoolsed.
Aadress: https://bitcoin.de
LocalBitcoins
LocalBitcoins on portaal, mis põhineb käest-kätte tehingutel ehk ta vahendab erinevate kasutajate ostu- ja müügipakkumisi. Tehingud võivad toimuda nii digikanaleid pidi (nt SEPA ülekannete näol) või ka sularahaga otse käest-kätte (kui on oluline privaatsus).
Aadress: https://localbitcoins.com
Bittrex
Bittrex on USA-s asuv populaarne krüptorahade kauplemiskeskkond, mis hõlmab endas üle 190 eri valuuta. Selle kaudu FIAT’i eest krüptorahasid osta ei saa, kuid sinna kontodele saab juba eelnevalt ostetud krüptoraha kanda ning seda vahetada muude valuutade vastu.
Aadress: https://bittrex.com
Shapeshift
ShapeShift on Sveitsis asuv firma, mille lehekülje kaudu on väga lihtsasti võimalik vahetada omavahel erinevaid krüptorahasid, sealjuures lehekülg ei kogu vahetaja kohta isiklikke andmeid.
Aadress: https://shapeshift.io